Borelioza – czy naturalne metody leczenia będą skuteczne?

Chociaż jeszcze dwie dekady temu nikt nie słyszał o takiej chorobie, jak borelioza, dziś wiemy na jej temat całkiem sporo. Po pierwsze jest to choroba zakaźna, którą można zarazić się od kleszcza. Nie od razu stajemy się jej nosicielami, kleszcz przenosi bakterie przez ślinę lub wymiociny, do zakażenia dochodzi w ciągu 24 godzin, więc mamy czas na to, aby uniknąć zachorowania, nawet jak zaobserwujemy na cele pasożyta. Czy naturalne metody leczenia mają szansę się sprawdzić? Jakie badania na boreliozę w Katowicach wykonać, aby wiedzieć, czy jesteśmy zakażeni? 

Jakie objawy daje borelioza?

Borelioza daje początkowo objawy podobne do grypy. Zazwyczaj człowiek czuje się zmęczony, mimo wypoczynku, mogą wystąpić bóle mięśni, stawów, a także ogólne rozbicie. Może powodować także drętwienie kończyn oraz języka, może występować wysypka na skórze, stany deprecyjne, obniżenie nastroju. Im szybciej skojarzymy objawy z chorobą, tym lepiej dla nas, bo można będzie z nią w skuteczniejszy sposób walczyć. Niekiedy chory może mieć również problemy z zamknięciem powieki, opadającym kącikiem ust, gdyż choroba atakuje niekiedy także nerwy twarzowe, które odpowiednią mimikę twarzy. Do pozostałych objawów można zaliczyć także zapalenie pęcherza moczowego, problemy z regularnym miesiączkowaniem u kobiet. Jeżeli chodzi o objawy skórne, może pojawić się zanikowe zapalenie skóry o charakterze przewlekłym oraz rumień wędrujący.

Leczenie boreliozy

Jeżeli chodzi o leczenie boreliozy możliwości jest kilka. Najczęściej poddajemy się standardowemu leczeniu farmakologicznemu i może ono przynieść dość dobre efekty, przy czym trzeba odpowiednio wcześnie wykryć problem. Jeżeli podejrzewamy chorobę, warto wykonać badania na boreliozę katowice. Medycyna naturalna oferuje w tej kwestii dość dobre metody leczenia, a także skuteczną diagnostykę. W gabinetach medycyny niekonwencjonalnej można skorzystać ze specjalnego rezonansowego testu wegetatywnego, który bazuje na diagnostyce elektroakupunkturowej R. Obecnie stosuje się trzy metody leczenia naturalnego boreliozy. Po badaniach na boreliozę w Katowicach, pacjent z pozytywnym wynikiem przechodzi terapię w formie wlewów witaminy C, ozonoterapię, stosuje się również bardzo często  terapię Rife’a generatorem plazmowym. Jak działa takie leczenie? Chodzi o to, żeby oczyścić organizm z toksyn oraz naprawić szkody, jakie zostały wyrządzone przez bakterie. 

Wykonując jedno proste badanie na boreliozę w Katowica, można dowiedzieć się, czy chorujemy i przyspieszyć proces leczenia. Dzięki temu jest większa szansa na to, że skutecznie wyleczymy boreliozę i będziemy mogli cieszyć się ze zdrowia i dobrego samopoczucia. 

You may also like...