Chińskie telefony – gdzie najkorzystniej je kupić?

Chińskie marki smartfonów już jakiś czas temu na dobre zagościły na polskim rynku. Na ich urządzenia coraz częściej decydują się ci, którzy chcą kupić telefon o dobrych parametrach w rozsądnej cenie. Pytanie tylko – gdzie najkorzystniej kupić chińskie smartfony?

Najpopularniejsze chińskie marki telefonów

Najpopularniejszą marką oferującą naprawdę dobre technicznie smartfony jest niewątpliwie Xiaomi. Mniej znaną jest Meizu. Do niszowych zaś należą UMIDIGI oraz Bluboo. Urządzenia tych firm można dostać na pewno w Chinach. Z ich dostępnością w polskich sklepach stacjonarnych jest znacznie trudniej. Gdzie w takim razie ich szukać? Czy chęć zakupu jednego z chińskich produktów będzie wiązała się wyłącznie z koniecznością sfinalizowania transakcji na tak dużą odległość, a co za tym idzie, z długotrwałym oczekiwaniem na dostawę? Niekoniecznie!

Szukaj telefonów w sklepach internetowych

Marzenie o posiadaniu smartfonu chińskiej marki można zrealizować w dość prosty sposób. Wystarczy tylko zajrzeć do sklepu internetowego, który ma taki właśnie asortyment. I uwaga! Wcale nie muszą to być chińskie sklepy. W Polsce również działają sklepy internetowe, które oferują chińskie produkty, a jeżeli chodzi o smartfony, to ogromną popularnością cieszą się te, które sprzedają urządzenia marki Xiaomi. Są dostępne niemal od ręki, więc ich wysyłka odbywa się błyskawicznie. Porządny sklep z chińskimi telefonami zapewnia możliwość zapoznania się z pełną specyfikacją poszczególnych modeli, co gwarantuje całkowite zrozumienie i automatycznie stwarza możliwość bezbłędnego dokonania wyboru tego urządzenia. Nie trzeba tłumaczyć opisu specyfikacji technicznej i na różne sposoby doszukiwać się informacji na temat wybranego urządzenia. Wbrew pozorom i w Polsce można kupić chińskie smartfony w dobrych cenach. Trzeba tylko trafić do odpowiedniego sklepu.

Na co zwrócić uwagę kupując chiński telefon?

Należy mieć na uwadze to, że nie wszystkie smartfony dostępne w Chinach spełniają oczekiwania użytkowników w Polsce czy Europie. Dotyczyć to może chociażby obsługiwania pasm LTE. Trzeba wobec tego liczyć się z tym, że niektóre smartfony mogą obsługiwać jedynie wybrane częstotliwości LTE. W Polsce problemem może być brak pasma B20 (800 MHz). Kupując to urządzenie w Chinach, dobrze jest również zwrócić uwagę na wersję systemu, wielkość pamięci, procesor czy rozmiar obudowy. W Chinach te same modele mogą znacząco się od siebie różnić. Tak pewnego razu było właśnie ze smartfonami Xiaomi Redmi Note w przypadku modelu 3 i 4.

Podsumowanie

W związku z powyższym zdecydowanie lepiej jest jednak odwiedzić polskie sklepy z chińskimi telefonami działające online, niż decydować się na zakupy w typowo chińskich sklepach. Publikowane tam informacje na temat poszczególnych modeli mogą okazać się niezbyt zrozumiałe. W związku z tym nie ma co ryzykować. Kupno chińskich smartfonów w polskich sklepach to same korzyści. Przynajmniej nie trzeba zbyt długo czekać na dostawę i obawiać się, że zakupione urządzenie okaże się zupełnie innym, niż to, które zostało zaprezentowane przez sprzedawcę na stronie.   

You may also like...