Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Rozpoczynając poszukiwania mieszkania, na pewno zetkniemy się z takimi pojęciami, jak  rynek wtórny i pierwotny. Mieszkania z rynku wtórnego to takie, które pochodzą z drugiej ręki, od poprzednich właścicieli albo biur nieruchomości. Natomiast mieszkania z rynku pierwotnego to nowe lokale wykonane przez deweloperów. Dlaczego warto zdecydować się na nowe mieszkanie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Zalety mieszkania od dewelopera

Nowe mieszkania mińsk to doskonałe rozwiązanie, ponieważ po prostu są nowe. Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego zyskujemy nieruchomość, którą można dowolnie zaaranżować. Nowa inwestycja to nowe budownictwo, tak więc wiele udogodnień, wyższa klasa i estetyka mieszkania. Można liczyć na windę, parking podziemny i wiele innych udogodnień. Kolejna zaleta to bogata oferta mieszkań. Obecnie stale powstają nowe inwestycje i to w bardzo dobrych lokalizacjach, można zatem wybierać spośród nieruchomości w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. W tym wypadku nie musimy wydawać pieniędzy na prowizje dla agentów nieruchomości, bo nie jest problemem, aby znaleźć mieszkanie na własną rękę bez pośredników, w przypadku rynku wtórnego może być to natomiast dość trudne. Oprócz tego można skorzystać z oferty wykończenia mieszkania pod klucz, tak więc o nic nie trzeba się martwić. Zazwyczaj deweloper nie dba wyłącznie o mieszkania, ale także ich otoczenie, tak więc w okolicy z pewnością będzie dużo zieleni i place zabaw dla najmłodszych. Oczywiście nie każdy deweloper będzie godny zaufania, dlatego ważne jest to, aby przed podjęciem decyzji sprawdzić, czy firma jest wypłacalna i nie ma problemów finansowych.  

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nieruchomości?

Wybór odpowiedniej nieruchomości wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest to, żeby sprawdzić, czy firma deweloperska jest wypłacalna i oferuje usługi na wysokim poziomie. Najlepszym rozwiązaniem jest zapytanie o opinię poprzednich klientów dewelopera, dzięki temu można zyskać pewność, że podejmujemy współpracę z odpowiednim inwestorem.  Chociaż lokalizacja w tym wypadku jest najważniejsza, bo mieszkanie w Mińsku musi być zlokalizowane niedaleko naszej pracy oraz szkoły dzieci, to należy wziąć pod uwagę także koszty, jakie będziemy musieli ponosić każdego miesiąca za media. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie konkurencja na rynku nieruchomości jest duża, bywa tak, że kilku deweloperów prowadzi inwestycje po sąsiedzku. To, dlatego można liczyć na różnego rodzaju promocje i dodatki np. darmowe miejsce parkingowe, rabaty na zakup komórki lokatorskiej czy rabaty do sklepów z materiałami wykończeniowymi.

You may also like...