Handel antykami biznesem dla pasjonatów 

Branża handlu antykami jest branżą bardzo specyficzną. Nie ma tutaj możliwości tego rodzaju że zjawia się inwestor płaci, wymaga i biznes zaczyna na zasadzie chociażby różnicy cen rozwijać się. Ażeby w tej branży osiągnąć sukces trzeba mieć tak zwane oko a najlepiej kochać piękne przedmioty. Potrzebne są cechy które łączą w sobie bardzo dobrego handlowca, potrafiącego odnajdywać i korzystać z okazji jakie nadają się na rynku oraz pasjonata starych pięknych przedmiotów, który może pochwalić się wiedzą z zakresu nawet historii sztuki, materiałoznawstwa. 

Jak zacząć 

Żeby rozpocząć działalność tego typu nie trzeba mieć dużych sum pieniędzy. Potrzebny jest czas jaki można poświęcić na poszukiwanie tego rodzaju asortymentu i przede wszystkim wiedza gdzie takie stare piękne potencjalnie wartościowe przedmioty można znaleźć. 

Zwłaszcza jeżeli chodzi o starocie nie potrzebujemy na początku dużych sum. Natomiast bardzo ciekawe są marze jakie właśnie na tych bardzo niepozornych przedmiotach można osiągnąć. Otóż przykładowo kupując dano staroć za załóżmy 2 zł możemy osiągnąć na aukcji cenę przykładowo w wysokości 100 zł. Osoby które znają się na rzeczy które potrafią docenić czasem bardzo niepozorny przedmiot osiągają nie z tego tytułu działalności bardzo przyzwoite pieniędzy.  

Rozwój 

Oczywiście z czasem kiedy obroty w ten sposób wyszukiwany wzrastają myśleć o rozwinięciu takiej działalności. Można zacząć interesować się antykami które to przedmioty stanowią już wyższą półkę jeżeli chodzi o ceny zakupu ale również wartości marży. Jeżeli chodzi o antyki tutaj nie spotykamy cen w rodzaju kilku złotych – raczej są to od kilkuset złotych wzwyż. Aby założyć biznes typu antyki Katowice trzeba już pewne środki zainwestować. Przede wszystkim lokal. W zależności od położenia koszt lokalu w którym możemy urządzić sklep ze starociami jest różny, jednak mimo wszystko jest to comiesięczne obciążenie na które musimy mieć pieniądze. Nasz biznes musi zarobić na czynsz lub ratę jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup takiego lokalu, plus dodatkowo na życie oraz dalsze funkcjonowanie biznesu czyli zakupy następnych antyku. 

Antyki w sieci 

Właśnie internet jest już od wielu lat bardzo istotną platformą handlu antykami starociami. Począwszy od serwisów typu Allegro poprzez własną stronę internetową promowany w wyszukiwarce Google a skończywszy na Facebooku można zorganizować promocje własnych antyków i staroci.  

Sklep, Internet a może to i to 

Sklep ma swoje zalety. Można go urządzić w taki sposób aby klient poczuł atmosferę antyków zebranych aby zobaczył zapach, aby był otoczony pięknymi przedmiotami sprawią go chęć zakupu. Natomiast nie da się ukryć że Internet jest potężnym narzędziem sprzedaży, dzięki któremu dociera się do prawdo ogromnych potencjalnych klientów. Także rozwijając twój interes ze starociami i antykami w pewnym momencie będziemy musieli zdecydować czy własny sklep czy też działanie tylko w Internecie. Bardzo często spotyka się model gdzie jest tradycyjny sklep i dodatkowo funkcjonuje strona internetowa. Poza tym oferta prezentowana jest na serwisach społecznościowych, aukcyjnych i ogłoszeniowych. Bardzo istotną kwestią jest zwracanie uwagi na jakość proponowanej oferty dla potencjalnych klientów. To właśnie ten czynnik może zaważyć na naszym sukcesie bądź też porażce na tak trudnym rynku antyków i staroci. 

You may also like...