Jak wybrać dla siebie idealne mieszkanie?

Każdy z nas chciałby, aby jego mieszkanie było idealne, zwłaszcza gdy jest ono naszą własnością. Jak jednak wybrać dla siebie mieszkanie, by zapewniło nam komfort i szczęście? Istnieje kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, a uda nam się znaleźć idealne mieszkanie dla siebie. O czym mowa? Poniżej prezentujemy najważniejsze aspekty. Zapoznaj się z nimi, a wybór przyjdzie Ci z łatwością.

Po pierwsze: szukamy mieszkania, które spełnia nasze kryteria

Przede wszystkim powinniśmy szukać mieszkania, które spełnia nasze oczekiwania. Dlatego, zanim zabierzemy się za szukanie, ustalmy, czego tak naprawdę oczekujemy. Jakie dokładnie mieszkanie jest w stanie zapewnić nam szczęście? Jak wyobrażamy sobie mieszkanie, w którym spędzimy resztę życia? Jaki to ma być metraż? Ile pokoi ma być w mieszkaniu? Czy ma to być mieszkanie na parterze, na piątym, czy może na dziesiątym piętrze? Czy interesuje nas duże blokowisko, czy może  średniej wielkości zabudowanie, w którym będzie mieszkać zaledwie kilka rodzin? Ustalenie odpowiedzi na te pytania pozwoli nam ustalić, czego tak naprawdę szukamy, a stąd o wiele prościej do znalezienia mieszkania, które będzie w stanie sprostać naszym kryterium. 

Po drugie: sprawdzamy lokalizację

Nie bez znaczenia jest także lokalizacja. Dlatego powinniśmy ustalić, gdzie dokładnie chcemy zamieszkać. Zarówno Targówek, Białołęka, Wola, jak i bemowo nowe mieszkania może zaoferować, więc wybór mamy naprawdę duży. Tylko w której dzielnicy będziemy czuć się dobrze? Która zapewni nam wygodny dojazd do pracy i komfortowe życie? Na pewno warto też sprawdzić, jak wygląda zagospodarowanie danego terenu, jak również to, czy będziemy mieć blisko do sklepów spożywczych, punktów usługowych, żłobków, przedszkoli, czy szkół. Nawet jeśli mieszkanie kupujemy jako para bezdzietna, to z pewnością przyjdzie moment, gdy będziemy chcieli powiększyć swoją rodzinę. Dlatego warto myśleć przyszłościowo i stawiać na te rozwiązania, które ułatwią nam życie.

Po trzecie: sprawdzamy stan techniczny mieszkania

Kluczowe znaczenie powinien mieć dla nas też stan techniczny mieszkań. Ułatwione zadanie mają osoby, które zdecydują się na nowe mieszkania, ponieważ w nich stan techniczny sprawdzany jest jeszcze przed oddaniem budowli, więc problem mamy z głowy. O wiele trudniej mają osoby, które kupują mieszkanie z rynku wtórnego. Tutaj przyda się ocena eksperta, dlatego, zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy kupna, sprawdźmy stan techniczny mieszkania razem z kimś, kto się na tym zna. Dzięki temu możemy uniknąć nie tylko nieprzyjemności, ale również bardzo kosztownego remontu, bo nigdy nie wiadomo, czy instalacje nie są do wymiany, czy też trzeba się zmagać z innymi usterkami.

Po czwarte: sprawdzamy stan prawny mieszkania

Na koniec pamiętajmy, by sprawdzić stan prawny mieszkania. To dotyczy jednakowo nowych mieszkań, jak i tych kupowanych na rynku wtórnym. Wystarczy sprawdzić księgi wieczyste, by upewnić się, czy na mieszkaniu, które planujemy kupić, nie ma żadnych kredytów, zobowiązań, czy innych obciążeń.

You may also like...