Leczenie zębów pod narkozą – co należy wiedzieć?

Wielu pacjentów uważa, że ma dentofobię, czyli panicznie boi się dentystów i leczenia zębów. Nie jest to jednak żadne wytłumaczenie, ponieważ o swoje zęby trzeba dbać. Czy w tym celu pomocne będzie leczenie zębów pod narkozą?

Czy o leczeniu zębów pod narkozą decyduje pacjent?

Otóż, leczenie zębów pod narkozą to dobre wyjście. Nie można jednak zapomnieć, że o formie wykonywanego zabiegu decyduje nie pacjent, a lekarz. Nawet, jeżeli ma się do czynienia ze wspomnianą wyżej dentofobią. W takich przypadkach lekarze dentyści zamiast leczenia zębów w znieczuleniu ogólnym, mogą zaproponować inne, przyjaźniejsze formy leczenia, których dzisiaj nie brakuje. Zanim zostanie wykonane leczenie zębów pod narkozą należy dokładnie zapoznać się z poszczególnym przypadkiem medycznym pacjenta.

Kiedy leczenie zębów pod narkozą jest niemożliwe?

Lekarze wykazują się często dobrą wolą i proponują leczenie zębów pod narkozą. Nie zawsze jest ono jednak możliwe. Wyróżniamy dwie grupy przeciwwskazań, które wykluczają zastosowanie leczenia zębów w narkozie. Pierwsze to przeciwwskazania bezwzględne, które nie pozwalają na wykonanie zabiegu z użyciem tego rodzaju znieczulenia. Druga grupa to przeciwwskazania względne, które wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta i lekarza. Dodatkowo w tym przypadku nie jest tylko i wyłącznie mowa o samym pacjencie, ale również współpracy ze strony codziennych opiekunów pacjenta.

You may also like...