Master Key – technologia przyszłości

Przyszłość w dziedzinie operowania systemami zabezpieczającymi idzie w kierunku totalnej cyfryzacji i elektronizacji. Już niebawem tradycyjne klucze do otwierania i zamykania drzwi staną się nam zupełnie niepotrzebne? Dlaczego tak się dzieje? Ma to ścisły związek z pojawieniem się nowoczesnych technologii. Dzięki nim okna, drzwi i wszystko to, co znajduje się na obszarach naszych gospodarstw, będzie można zamykać i otwierać za pomocą zdalnego sterowania lub z zastosowaniem kart odczytujących hasła. Ta specyficzna technologia w licznych kręgach nosi nazwę master key i jest już znana bardzo dobrze w krajach wysokorozwiniętych. Co oznacza ten charakterystyczny zlepek słów? Master key to w swobodnym tłumaczeniu „mistrz wśród kluczy”, czyli klucz pokonujący wszystkie zamki postawione na swojej drodze. Warunek jest jeden – musi pasować do wkładek zastosowanych w zamkach, niezależnie od typu drzwi, jakie będą otwierane lub zamykane. Analogowe metody stosowania klucza nie są jeszcze całkowicie zepchnięte na margines, ale z pewnością z czasem przestaną być tak często stosowane, jak dziś czy wiele lat temu. 

Master key – technologia, która zwyczajności się nie kłania!

Za technologią master key stoją rzesze pracowników naukowych i konstruktorów. Skonstruowanie zamków elektronicznych to nie tak prosta sprawa, jak wielu z nas może się wydawać. Latami bada się wytrzymałość stosowanych metali, ich elastyczność w obróbce, a w końcu skuteczność w przewodzeniu bodźców. Wszystko to ma znaczenie w stworzeniu całości formy, służącej jako system zabezpieczający w drzwiach. Technologia master key stosowana być może zarówno w przypadku drzwi wejściowych jak i dowolnych drzwi wewnętrznych. Z jej pomocą uzyskamy optymalne poczucie bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie zostanie zastosowana. Jest to rozwiązanie bezpieczne dla użytkowników w każdym wieku, także dla dzieci i młodzieży. Jeśli rodzice boją się dawać dzieciom klucze w tradycyjnej formie, wystarczy opracować hasło do zamka elektronicznego, które umożliwi wejście do domu o każdej porze i w każdej potrzebie. 

Master key – tradycyjny klucz staje się zbędny

Z systemami ochrony zamków zwykłe klucze mogą wylądować jako eksponaty przeszłości w domowych muzeów. Można przerobić je na formy biżuteryjne lub przetopić. To już kwestia Waszego własnego wyboru. Przy otwieraniu i zamykaniu drzwi z pomocą technologii master key zapomnieć można o niepotrzebnych hałasach oraz ostrych sygnalizacjach dźwiękowych. Owszem, sygnały są wyraziste i słyszalne, jednak nie rażą uszu tak mocno jak rozwiązania z połowy lat dziewięćdziesiątych, gdy ten dźwięk bardziej irytował, niż informował o tym, że dane drzwi zostały zamknięte lub otwarte. System master key opłaca się z całą pewnością zastosować w domu lub w pracy. Jest to inwestycja, która z pewnością zwraca się w postaci komfortu pracy oraz wygody codziennego przebywania w bezpiecznych warunkach. Polacy wciąż mało uwagi przywiązują do jakości systemów bezpieczeństwa w swojej pracy. Naszym zdaniem, najwyższa pora to zmienić. 

You may also like...