Ocieplanie pianką Katowice, czyli komu zlecić montaż?

Ocieplanie pianką Katowice to doskonała izolacja poddasza.

Ocieplanie pianką w Katowicach

Metoda na ocieplanie pianką Katowice to jeden z najskuteczniejszych sposobów izolacji poddasza. Jest to materiał o wysokich właściwościach termo izolujących, który tworzy bardzo szczelną warstwę chroniącą dom przed utratą ciepła. Zabezpiecza go na poziomie tak wysokim, że spełnia wszystkie najnowsze normy budowlane i prawne w tej dziedzinie. Warto więc zdecydować się na pianowanie poddasza i oddać ostatnią kondygnację w ręce specjalistów. 

Strych to miejsce, które jest najbardziej podatne na utratę ciepła. Gorące powietrze idzie do góry, a jeśli poddasze nie jest odpowiednio ocieplone – ciepło będzie uciekać z budynku tą drogą. Odpowiednie ocieplanie pianką w Katowicach pozwoli ochronić dom przed wychłodzeniem oraz umożliwi zaadaptowanie strychu na pomieszczenie użytkowe.  

Ocieplanie pianką, czyli jak wygląda to w mieście Katowice

Ocieplanie pianką to metoda, która posiada dużą przewagę nad tradycyjnymi sposobami izolacji poddasza. W przeciwieństwie do układania wełny na poddaszu, jest to metoda bezpieczna, łatwa w montażu i bardzo szczelna. Wełna mineralna wymaga docinania i dokładania jej w miejscach, gdzie kształty powierzchni są niestandardowe, przez co znacznie traci na szczelności. Jest także ciężka, przez co obciąża konstrukcję budynku. Ciężko także założyć ją w miejscach trudnodostępnych. 

Pianowanie poddasza posiada wiele zalet. Najważniejsze z nich to: 

– skuteczność takiego rozwiązania i duża ochrona przed wychłodzeniem budynku – ocieplanie pianką w Katowicach to jedna z najnowocześniejszych metod, które przynoszą najlepsze rezultaty przy izolacji strychu. Dzieje się tak, ponieważ pianka poliuretanowa jest nakładana metodą natrysku, za pomocą specjalistycznych pistoletów. Może więc dostać się bez żadnego problemu we wszystkie zakamarki konstrukcji poddasza. Po ocieplaniu natryskowym, pianka rozszerza się i twardnieje, tworząc zwartą, szczelną masę, która uniemożliwia wystąpienie strat ciepła.  

– łatwość w montażu – ocieplanie pianką PUR jest sposobem bardzo prostym w montażu, nie wymaga bowiem mierzenia i docinania materiału. Fachowiec nakłada równomiernie warstwę pianki na powierzchnię, która powinna zostać uszczelniona. Pianka sama się rozszerza, wypełniając wszystkie szczeliny i luki w konstrukcji. Specjalista jest w stanie ocieplić poddasze tym sposobem w jeden dzień. Zaletą jest także czas twardnienia pianki – występuje to naprawdę szybko, dzięki czemu można szybko przejść do kolejnych prac wykończeniowych w danym budynku.  

– bezpieczeństwo – izolacja poddasza metodami tradycyjnymi niosła ze sobą pewne niebezpieczeństwo, nie są to bowiem zazwyczaj materiały, które byłyby w pełni bezpieczne dla ludzi. Pianka poliuretanowa jest po zastygnięciu bezpieczna zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Sprawa to, że doskonale sprawdzi się w każdym budownictwie.  

– trwałość – ocieplanie pianką to także metoda bardzo trwała – po zastygnięciu materiał ten zamienia się w twardą masę, która nie kruszy się ani nie pyli. Masa jest mocno zwarta, ale też elastyczna, przez co trudno jest ją zniszczyć. 

You may also like...