Rolety do salonu. Jaki rodzaj rolet będzie najlepszy?

W rozległej rodzinie rolet znajduje się szeroka gama różnorodnych produktów – rolety w kasecie, rzymskie, plisowane czy dzień-noc. Jakie z nich sprawdzą się w salonie?

Rolety to najpopularniejsze osłony okienne, które obecnie wybierane są do wielu wnętrz. Doskonale nadają się także do salonu, gdzie mogą zabezpieczyć mieszkańców przed wzrokiem innych osób, a także zredukować nadmierne nasłonecznienie.

Rolety w kasecie

To podstawowy i chętnie zamawiany typ rolet do wielu wnętrz, w tym także do salonów. W przeciwieństwie do mini rolet posiadają dekoracyjna kasetę, która dodatkowo chroni materiał rolety przed zabrudzeniem.

Firmy wykonujące takie rolety warszawa białołęka to jedna z lokalizacji, gdzie można je zamówić, mogą zaproponować pełną paletę wzorów materiałów.

Rolety dzień-noc

To jedna z popularnych rolet, które kapitalnie nadają się do nowoczesnych aranżacji. Roleta typu dzień-noc posiada specyficzną konstrukcję, czyli składa się z materiału o naprzemiennych pasach przepuszczających światło i blokujących je.

Taka roleta wygląda bardzo atrakcyjnie i może zastąpić firankę. Jej konstrukcja pozwala przy tym na szerokie sterowanie poziomem nasłonecznienia.

Rolety rzymskie

Te rolety rekomendowane są dla osób, które chciałyby uzyskać efekt elegancko urządzonego salonu. Doskonale zastępują firanki, a także zasłony.

Rolety rzymskie to rolety tkaninowe, które po złożeniu tworzą falbanę, natomiast po rozłożeniu zasłaniają światło okna równym pasem materiału. Ich dużym atutem jest możliwość prania w pralce.

You may also like...