Wszystko, co trzeba wiedzieć jak dbać o zęby – stomatolog Łódź

Zęby są bardzo ważne i dlatego warto o nie dbać bez względu na wiek. Próchnica to zdecydowanie jedna z najczęstszych dolegliwości i bez wątpienia każdy miał z nią do czynienia. Zdrowe zęby to dobre samopoczucie i zdrowie. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest utrzymanie jamy ustnej w dobrej kondycji.

Regularne wizyty u dentysty to podstawa

Według badań, aż 50% osób w Polsce choruje na próchnicę zębów. Niestety choroba jamy ustnej rozwija się także u dzieci i nastolatków, które niejednokrotnie tracą przez to zęby stałe. To dlatego potrzeby jest stomatolog łódź i regularne wizyty kontrolne. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że próchnica w dłuższej perspektywie czasu może prowadzić do dużo poważniejszych chorób np. kłębuszkowego zapalenia nerek, zaostrzenia nieswoistego zapalenia jelita, bezpłodności, zapalenia wsierdzia i wielu innych. To, dlatego profilaktyka jest kluczowa, jeśli chcemy być zdrowi.

Higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej to podstawa. Powinniśmy myć zęby co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym spożytym posiłku. Warto unikać także gazowanych, słodzonych napojów, słodyczy itp. Ważne jest również to, aby nitkować przestrzenie między zębowe po każdym posiłku. Kamień nazębny trzeba usuwać u stomatologa w Łodzi, co najmniej raz w roku, on również może być powodem wielu chorób.Jeśli będziemy przestrzegać profilaktyki i regularnie chodzić do dentysty, z pewnością będziemy cieszyć się z pięknych i zdrowych zębów.

You may also like...