mazury z dzieckiem

Mazury z dziećmi

Wyjeżdżacie całą rodziną na wspólny wypoczynek, chcecie spędzić czas razem i dobrze się bawić? Mazury to nie tylko odpoczynek nad wodą. Tutaj zarówno dzieci, jak i rodzice znajdą coś dla siebie. Poniższe propozycje to tylko nieliczne przykłady atrakcji, które czekają na rodziny w Krainie Wielkich Jezior.

wakacje z dzieckiem gdzie jechać
atrakcje dla dzieci mazury

Giżycko – co zobaczyć?

Lubicie zwierzęta? Może więc warto poobserwować jak wygląda ich życie w naturalnym środowisku? W miejscowości Okrągłe koło Giżycka znajduje się ZOO Safari. Na rozległym terenie żyje wiele gatunków zwierząt, m.in.: daniele, kozy, bawoły, owce, króliki, osły, lamy, różnie gatunki jeleni, koni, krów oraz kury, kaczki i gęsi. Miejsce to dostępne jest zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym, jednak wizyta wymaga wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Także niedaleko Giżycka, w Wilkasach znajduje się park wodny. Poza głównym basenem o wymiarach 25 na 12,5 metra, dostępne są różnego rodzaju atrakcje takie jak jacuzzi, 15-metrowa rwąca rzeka, sauny (sucha oraz parowa), 30-metrowa zjeżdżalnia, a dla najmłodszych – mini-basen. Poza wodnymi atrakcjami, w obiekcie znajdują się m.in.: siłownia, ścianka wspinaczkowa i kręgielnia.

wakacje z dzieckiem
gdzie na wakacje z dziećmi

Dom Świętego Mikołaja w Kętrzynie

Święta zawsze są magicznym czasem. Ale czy tę niezwykłą atmosferę można czuć tylko w grudniu? W Konsulacie Świętego Mikołaja zawsze jest jak w Boże Narodzenie.  Znajduje się on w Kętrzynie, gdzie firma Doroszko od produkuje autorskie bombki. Tutaj wszystko jest związane ze świętami, a królują oczywiście choinkowe ozdoby. W tym miejscu możecie nawet stworzyć własne bombki, które na pamiątkę zabierzecie do domu! 

wyjazd w święta
święta z dzieckiem

Mazury – gdzie jechać z dzieckiem?

Namiastka Dzikiego Zachodu – czy to możliwe na północnym wschodzie Polski? Jak najbardziej! Kolejna atrakcja niedaleko Giżycka, czyli miasteczko Mrongoville pozwoli przenieść się do scenerii rodem z westernu. Poczujecie się tu jak prawdziwi kowboje, tym bardziej że można skorzystać z działającej na miejscu wypożyczalnia strojów. W osadzie znajdziemy m.in.: ratusz, posterunek szeryfa, saloon i dworzec. A skoro na Mazurach goszczą blade twarze, to muszą być i Indianie. Znajdziemy ich w Muzeum Indian Ameryki Północnej w Spytkowie. Jest tam wystawa rękodzieła, strojów, broni, zabawek i innych przedmiotów codziennego użytku oraz część plenerowa złożona z kilku indiańskich namiotów.

urlop z dzieckiem
mrongoville giżycko

Jesteśmy pewni, że w wymienionych miejscach nie ma miejsca na nudę. Dobrze będą bawić się tak dzieci, jak i dorośli!